Zahraniční stáže III

pátek 30. května 2014

Zahraniční stáže realizované pracovištěm MU:

Stážista Tomáš Bárta se ve dnech 12.5. - 26.5. 2014 zúčastnil stáže na Institute of Genetic Medicine International Centre for Life Central Parkway, Newcastle, Velká Británie. Praktická stáž zahrnovala kultivaci lidských indukovaných pluripotentních buněk, imunohistologické barvení centrozómů a fluorescenční mikroskopii. Fluorescenční mikroskopie byla použita na pozorování mitotických struktur s cílem stanovit frekvenci centrozomálních aberací u standardně kultivovaných iPS buněčných linií.

Stážista Milan Ešner se ve dnech 19.5. - 6.6.2014 účastnil stáže na Institute Pasteur, Paříž, Francie. Během stáže stážista prakticky izoloval kmenové buňky z kosterního svalstva dospělé myši. Kmenové buňky byly následně barveny na markery typické pro svalové buňky a centrozomální proteiny.