Zahraniční stáž na Sir William Dunn School of Pathology, Oxford University, UK

čtvrtek 24. dubna 2014

V rámci projektu OrganoNET se Mgr. Gabriela Ambrožová, Ph.D. v termínu 8. 4. – 24. 4. 2014 zúčastnila krátkodobé stáže na spolupracující instituci Sir William Dunn School of Pathology, Oxford University, UK. Cílem stáže byla diskuse a srovnání metodiky používané v domácí a hostitelské laboratoři, používané pro stanovení buněčné proliferace, adherence, produkce mikrobicidních látek a exprese povrchových markerů u imunitních a endoteliálních buněk. Stážistka se také podílela na přípravě praktik z imunologie pro studenty 2. ročníku vlastní experimentální prací. Dále se zúčastnila několika seminářů pod vedením prof. Greavese, na jednom z nich prezentovala výsledky svých experimentů v mateřské laboratoři i v laboratoři na Oxford University.

Výstupem stáže byl protokol „Microbicidal Activity of Human Serum“, prezentace na semináři oddělení, diskuse výsledků a metodik používaných v mateřské laboratoři, diskuse výsledků připravovaného manuskriptu a studium nových metodik.