Zahraniční stáž na Herzzentrum der Universitätsklinik Köln, Německo

čtvrtek 12. prosince 2013

Mgr. Silvie Kremserová a Mgr. Barbora Ambrůzová se v termínu 25. 11. – 12. 12. 2013, respektive 2. 12. 2013 – 12. 12. 2013 účastnily krátkodobé stáže na spolupracující instituci Herzzentrum der Universitätsklinik Köln, Německo. Cílem stáže Silvie Kremserové byla příprava vzorků pro objasnění vlivu myeloperoxidázy deficientních myší, u kterých byl indukován akutní zánět plic, dále následná izolace neutrofilních granulocytů z krve a plic a jejich stimulace vybranými aktivátory. S německými kolegy připravuje publikaci zabývající se výsledky těchto experimentů.

Barbora Ambrůzová se v rámci svého pracovního pobytu taktéž podílela na experimentech na kmenech myší deficientních na enzym myeloperoxidázu, jejichž naměřené výsledky prezentovala v rámci skupiny Prof. Balduse. Na závěr stáže jí byla dokonce zprostředkována názorná ukázka zobrazování tkání pomocí in vivo mikroskopie.