Zahraniční stáž na Georg-August University v Göttingenu, Německo

pátek 8. listopadu 2013

Mgr. Lucia Binó a Mgr. Jana Navrátilová se v termínu 27. 10. – 8. 11. 2013 účastnily krátkodobé stáže na spolupracující Georg-August University v Göttingenu, Německo, Department of Cardiovascular Physiology. Cílem stáže Lucie Binó bylo provedení experimentu na deficientním myším kmeni a příprava všech potřebných roztoků a kultivačního materiálu. Zamražené vzorky pro analýzu RNA a proteinů byly následně převezeny na domácí pracoviště v Brně. Jana Navrátilová se na stáži věnovala detekci konkrétních genů a proteinů pomocí metody qPCR a western blot u deficientní buněčné linie, která byla vystavena hypoxickým podmínkám.

Výstupy obou stáží jsou přínosné pro domácí pracoviště v Brně, kde obě stážistky plánují zevést nově naučené metodiky. Dalším důležitým faktorem je upevnění a přislíbení další spolupráce s pracovištěm v Göttingenu, spoluautorství plánovaných publikací a navázání kontaktu s vedoucím oddělení Prof. Dr. Dörthe Katschinkim.